Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelisku

O bibliotece

         Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelisku została powołana jako Zakład Budżetowy 28 grudnia 1995 roku. Siedzibą placówki był Dom Ludowy im. Bronisławy i Kazmierza Dłuskich w Kościelisku. Stanowisko Dyrektora objeła mrg Zofia Andruszewska, która pełniła tą funkcję do 2007 roku. Następnie stanowisko zajęła mgr Małgorzata Lizoń-Gąsienica, która sprawuje je do chwili obecnej. Po przeniesieniu Urzędu Gminy do nowej siedziby, Biblioteka otrzymała część pomieszczeń zajmowanych do tego czasu przez Urząd Gminy przy ul. Wojdyłówka 425 (obecnie Nędzy Kubińca 76).

     Biblioteka wraz z dwoma filiami w Dzianiszu i Witowe zgromadziła 18 tys. woluminów z działów: literatura regionalna, literatua dla dzieci i młodzieży, literatura piękna dla dorosłych, literatura popularno- naukowa; religia, polityka, sztuka, rozrywaka, sport, podróże, poezja, biografie, historia, geografia. Posiadamy 10 komputerów, 2 laptopy z dostępem do internetu, prenumerujemy i otrzymujemy 15 tytułów czasopism.

Nasze placówki są czynne cały rok w godzinach dostosowanych do naszych użytkowników, którzy niemal co roku coraz liczniej uczestniczą w życiu Biblioteki.

Zapraszamy.

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny