Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelisku

Nowości - lipiec 2013

Katarzyna Michalak

Bezdomna

Zawsze warto wysłuchać historii drugiego człowieka do końca. W ten sposób można uratować komuś życie...
Skrajne emocje, sekrety, skomplikowane relacje rodzinne, niespodziewane przyjaźnie - "Bezdomna" to poruszająca, pełna dramatyzmu książka, od której nie sposób się oderwać. To historia, która może toczyć się tuż obok ciebie. To opowieść, której musisz wysłuchać do końca.

 

Charlotte Link

Wielbiciel

W lesie niedaleko małej miejscowości w okolicach Augsburga znaleziono zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Policja i bliscy zamordowanej stoją przed prawdziwą zagadką, gdyż kobieta ta zaginęła bez śladu przed kilkoma laty. Dopiero telefon od jej znajomej z wakacji dostarcza pierwszych wskazówek dla śledztwa... Jednocześnie we Frankfurcie toczy się inna historia. Leonę, zadowoloną z życia redaktorką w wydawnictwie, ukochany mąż porzuca dla innej kobiety. To prawdziwy cios dla kobiety, która dopiero co była świadkiem samobójstwa.

 

Ks. Jan Twardowski

Od ucha do ucha, czyli o uśmiechu i radości

 Książkę dla dzieci o uśmiechu i radości pod tytułem Od ucha do ucha zaplanował ks. Jan Twardowski (1915-2006). Obecne wydanie spełnia niezrealizowany za życia zamiar. Podstawą zebranych tekstów - w większości publikowanych po raz pierwszy - są słynne homilie dla dzieci z lat 1964-2001, głoszone w Kościele Wizytek w Warszawie. Od ucha do ucha można nazwać po prostu: lekcją mądrej radości.      

     

Moja Bajeczka. Smerfy

Marzec 2013 - Czy bajka jest długa, czy krótka, ma swoją magiczną moc, dlatego proponujemy serię Moja bajeczka, która może towarzyszyć dzieciom w domu, na spacerze, czy w podróży. Poczytaj i na moment przenieś się razem z dzieckiem w bajkowy świat! Poznajcie historie z wioski Smerfów!
 
 

Maria Nurowska

Sergiusz, Czesław, Jadwiga

Sergiusz Piasecki i Czesław Miłosz nigdy nie darzyli się sympatią. Czy jednak wpływ na ich stosunki miały tylko odmienne poglądy? A może między pisarzami stanęła kobieta? W książce "Sergiusz, Czesław, Jadwiga" Maria Nurowska bada, co mogło poróżnić Piaseckiego i Miłosza. Nie boi się krytycznie spojrzeć na swoich bohaterów, pisze o wydarzeniach, o których inni biografowie jedynie napomykają. To odważna, bezkompromisowa powieść, która ukazuje obu pisarzy w zupełnie nowym świetle.
 
 

Angelina ballerina. Nowa szkoła Angeliny

Nowa seria książeczek Angelina Ballerina to doskonała propozycja dla wszystkich dziewczynek w wieku przedszkolnym.Bajka pod tym samym tytułem doskonale znana jest dzieciom z telewizji Mini Mini.

 

Philippa Gregory

Kobiety Wojny Dwu Róż

Autorka bestsellerowych powieści, Philippa Gregory, oraz wybitni brytyjscy historycy David Baldwin i Michael Jones opowiadają o trzech wyjątkowych kobietach, które odegrały znaczącą rolę podczas wyniszczającej XV-wieczną Anglię Wojny Dwu Róż. Walczyły wówczas o władzę dwa zwaśnione rody: Yorkowie i Lancasterowie. Zaciekłą rywalizację o koronę wygrał potomek obu rodzin, zapoczątkowując dynastię Tudorów.

 

Monika Szwaja

Powtórka z morderstwa

Kryminał czymoże raczej kryminałek, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest trochę niepoważny (o ile morderstwo może być niepoważne!).

Jak twierdzi Autorka, wszystko zaczęło się od momentu, kiedy zobaczyła swojego telewizyjnego kolegę taszczącego na przełaj przez studio wielkie pudło z reflektorami i zaczęła się zastanawiać, co by było, gdyby kolega zamiast świateł znalazł w pudle nieboszczyka... W efekcie powstał zabawny kryminał, którego akcja toczy się w środowisku telewizyjnym i gdzie spotykają się postaci z wszystkich dotychczas wydanych książek Moniki Szwai. Oczywiście rzecz jest całkowitą i absolutną fikcją, wymyślone telewizyjne morderstwo pozwoliło jednak autorce na opisanie pewnych zjawisk, które nie tylko w telewizji występować mogą i czasem, niestety, występują. Jak to dobrze, że niezadowoleni pracownicy nie łapią od razu za ciężkie przedmioty, aby rzucać nimi w siebie nawzajem...

 

 

Nora Roberts

Psychoza i śmierć

Po latach służby w policji Eve Dallas uważa, że już nic jej nie zaszokuje. A jednak...
To był jeden z tych barów w centrum miasta, gdzie pracownicy firm odprężają się przy drinkach, narzekają na szefa, czasem umawiają z kimś na wieczór. Początkowo dało się jedynie odczuć pewne napięcie w  owietrzu. Gwar się wzmógł. Goście stali się męczący. Padło kilka ostrych słów, doszło do przepychanek. Potem zaczęło się szaleństwo. Po dwunastu minutach chaosu i przemocy zginęło osiemdziesiąt osób.
Eve Dallas próbuje zrozumieć niewytłumaczalny ciąg zdarzeń. Świadkowie, którzy przeżyli, mówią, że widzieli jakieś potwory i roje pszczół. Opisują nagłe, przemożne uczucie strachu, gniewu i szaleństwa. Kiedy kryminolodzy składają raport, wszystko zaczyna wskazywać na to, że doszło do zbiorowej psychozy...
Tak się składa, że właścicielem baru jest mąż Eve, Roarke. Nie przypuszczają jednak, że ten atak był wymierzony przeciwko niemu. To coś znacznie poważniejszego. I jeśli Eve nie uda się szybko rozwikłać tej zagadki, sytuacja może się powtórzyć... w każdej chwili, wszędzie. Bo bierze się to z powietrza...

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny