Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelisku

Nowości książkowe Sierpień

Rick Riordan 

Złodziej pioruna 

Percy Jackson ma właśnie wylecieć ze szkoły z internatem. Znowu. Ale to najmniejszy z jego kłopotów. Ostatnimi czasy mitologiczne potwory i bogowie olimpijscy wychodzą z kart książek o mitologii prosto w życie Percy'ego. Co gorsza, kilku z nich zdołał rozgniewać. Piorun Piorunów Zeusa został skradziony, a Percy jest głównym podejrzanym

 

Wojciech Cejrowski 

Wyspa na prerii

Dotychczas pisałem książki o Indianach z Amazonii – było dziko i egzotycznie. Ta jest o kowbojach z Arizony, i też będzie dziko i egzotycznie. Południe Stanów Zjednoczonych oraz dawny Dziki Zachód są zupełnie inne niż Nowy Jork, Chicago, Floryda czy Kalifornia. Preria zadziwia nawet tych, którzy dobrze znają Amerykę. Gdyby komuś nie mieściło się w głowie, że prowincja największego mocarstwa na świecie wygląda tak, jak ją tu opisałem, niech rzuci okiem na serial telewizyjny „Duck Dynasty” (w Polsce znany jako „Dynastia Kaczorów”) albo... niech potraktuje tę książkę jak zwykłą powieść przygodową

 

Jo Nesbo 

Syn 

Sonny odsiaduje wyrok w więzieniu w Oslo. Jest znany z cierpliwego wysłuchiwania zwierzeń współwięźniów. Chodzą pogłoski, że na ich podstawie przyznaje się do zbrodni popełnionych przez innych. Jest zdruzgotany, gdy jego ojciec, zasłużony policjant, zostaje oskarżony o korupcję i popełnia samobójstwo. Ale czy na pewno mężczyzna zginął z własnej ręki? Sonny będzie dążył do ujawnienia prawdy za wszelką cenę.

 

Carla Fererico Maria Blumencron

W krainie Ognistego Kwiatu Ucieczka przez Himalaje

Rok 1852, Hamburg. W porcie spotykają się po raz pierwszy: młoda, żądna przygód Eliza, wiecznie zadumany... Korneliusz i ich rodziny, które postanowiły podjąć ryzyko nowego życia w Chile. Każdy od kraju swoich marzeń oczekuje czegoś innego. Przed nimi nowy świat, nowa rzeczywistość, nowe wyzwania.

 

Maria Blumencron

Ucieczka przez Himalaje

Każdego roku przez pokryte lodem granice w Himalajach z Tybetu ucieka niemal tysiąc dzieci. W tenisówkach, z niewielką ilością prowiantu ruszają w drogę z Nimą – ich przewodnikiem. Często nie mają sił iść dalej i toczą walkę ze śniegiem, głodem i zmęczeniem. Ich celem są szkoły Dalajlamy na południu Indii. Tam – w co święcie wierzą ich rodzice – czeka ich lepsza przyszłość. Dla wielu małych uchodźców jest to droga w jedną stronę. Nigdy nie zobaczą już swoich rodziców, rodziny i kolegów.  Zdarza się też, że nigdy nie dochodzą do celu – umierają po drodze z wycieńczenia i zimna.

 

Polscy spadochroniarze

Pamiętnik żołnierzy
Historia powstania i szkolenia pierwszych jednostek spadochronowych i Cichociemnnych w Anglii i Szkocji, 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej, pierwsze akcje, zadania, bitwy w pamiętniku żołnierzy.

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny